Címlap > RÉV projekt
ÁLTALÁNOS INFORMÁCIÓK
Új Széchenyi Terv – Munkaerő-piaci integrációt elősegítő program
Projekt azonosítószám: TÁMOP-5.3.8-11/A1-2012-0001 (kiemelt projekt)
A projekt címe:
Rehabilitáció – Érték – Változás (RÉV): Megváltozott munkaképességű személyek munkaerő-piaci helyzetének elősegítése érdekében történő rendszerszintű képzési és szolgáltatás-fejlesztési modellprogram
A projekt célja:
A projekt célja a megváltozott munkaképességű személyek nyílt munkaerőpiacon történő elhelyezkedési esélyeinek javítása. Ez által a hátrányos helyzetű emberek – köztük a fogyatékos személyek – társadalmi integrációja, az esélyegyenlőségi szolgáltatások fejlesztése, a fogyatékos és megváltozott munkaképességű személyek munkaerő-piaci részvételének elősegítése, s ezen keresztül a társadalmi részvétel erősítése.
Projekt összköltség: közel 5 Mrd Ft
Projekt időtartama: 2012. május 1. – tervezett befejezés 2014. április 30.
Kedvezményezett /5 tagú konzorcium/ és tevékenysége
Fogyatékos Személyek Esélyegyenlőségéért Közhasznú Nonprofit Kft. (FSZK) (konzorciumvezető)
- Országos szakmai és módszertani központ létrehozása, működtetése
- Országos Munkaerő-piaci Szolgáltató és Szakmai Támogató Hálózat kialakítása
KÉZMŰ Nonprofit Kft. (konzorciumi tag)
- Alapvető és szakmai képzések szervezése, lebonyolítása a 3 állami védett cégnél dolgozó megváltozott munkaképességűek számára
FŐKEFE Nonprofit Kft. (konzorciumi tag)
- Alapvető és szakmai képzések szervezése, lebonyolítása a 3 állami védett cégnél dolgozó megváltozott munkaképességűek számára
ERFO Nonprofit Kft. (konzorciumi tag)
- Alapvető és szakmai képzések szervezése, lebonyolítása a 3 állami védett cégnél dolgozó megváltozott munkaképességűek számára
TMSZK Nonprofit Kft. (konzorciumi tag)
- Integrált Tudásmenedzsment portál létrehozása, magatartás-alapú kompetencia mérőeszköz kifejlesztése
A megváltozott munkaképességű munkavállalók foglalkoztatását, elhelyezkedési esélyeinek növelését célozzák az alábbi célok megvalósítása is:
- A célcsoport – a megváltozott munkaképességű személyek – nyílt munkaerő-piaci foglalkoztathatóságának javítása. Ez a célkitűzés elsősorban a közvetlen célcsoport vonatkozásában értelmezhető, azon belül is a projektben résztvevő védett foglalkoztatóknál dolgozó megváltozott munkaképességű munkavállalók esetében.
- Országos szakmai és módszertani központ létrehozása, amely a foglalkozási rehabilitáció szereplői között – NRSZH, alternatív munkaerő-piaci szolgáltatók, szakpolitikai döntéshozók – ösztönzi és koordinálja a szakmai párbeszédet, valamint elősegíti a munkaerő-piaci szolgáltató szervezetek egységes minőségű szolgáltatási színvonalának létrehozását.
- Egységes keretrendszerben működő integrált informatikai rendszer kifejlesztésével egy új platformot biztosító tudásmenedzsment hálózat létrehozása és működtetése. A projekt szakmai és módszertani elemeit támogató informatikai hálózat hozzájárul egyrészt a célcsoport könnyebb nyílt munkaerő-piaci eléréséhez, másrészt a hazai munkaerő-piaci szereplők közötti kapcsolattartás gördülékenységéhez, azaz a munkaerő-piaci integráció előmozdításához, ezáltal a projekt fenntarthatóságának biztosításához.
A projekt közvetlen célcsoportjai:
a) Foglalkozási rehabilitációra szakosodott, a konzorciumban részt vevő állami tulajdonban lévő szervezeteknél (KÉZMŰ, FŐKEFE, ERFO) foglalkoztatott fogyatékkal élő és megváltozott munkaképességű személyek.
b) A kiemelt programhoz szorosan illeszkedő egyfordulós pályázati konstrukció során létrejövő munkaerő-piaci szolgáltató és szakmai támogató hálózat tagjainál dolgozó szakemberek.
A projekt közvetett célcsoportja a megváltozott munkaképességű személyek teljes köre Magyarországon, a munkaadók és a megváltozott munkaképességű munkavállalók segítői.
A projektbe bevont munkavállalók létszáma | Célérték |
Szakmai, készség- és magatartásalapú kompetencia felmérésen részt vett munkavállalók száma | 5000 fő |
Képzésbe bevont munkavállalók száma | 2993 fő |
Képzést sikeresen elvégzett munkavállalók száma | 2000 fő |
A projekt országos lefedettségű, összesen 96 telephelyen, amelyből 80 % vidéken, ezen belül 16 telephely a leghátrányosabb kistérségben található.
A képzésben való részvétel önkéntes:
Kompetencia-felmérések / 1.sz. Melléklet /
Alapvető képzés:
- 480 óra időtartamú
- 6-12 hónap
- együttesen meghatározott tartalommal
Szakmai képzések:
- OKJ-s vagy egyéb támogatott képzések